Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ana Bushgjokaj - Për Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Për ty edhe malin do ta bëja të heshtte,
Për ty zogjtë do këndonin një këngë të re,
Për ty edhe shiu papritur do të reshte,
Për ty tjetër hënë do hidhja n’qiellin pa re.

Oshëtimat do i ndaloja
do vrapoja kundër erës,
me valët e egra do luftoja
do ti lutesha verës.

Për ty dhe vetëm për ty.

Për ty pranverën do mbaj si stinë,
Për ty do i ruaj lulet e saj në shpirt,
Për ty do këndonin zogjtë e fluturat do vall’zonin,
Për ty natyra do falte bukurinë.

Oshëtimat do i ndaloja,
do vrapoja kundër erës,
me valët e egra do luftoja
do ti lutesha verës.

Për ty dhe vetëm për ty.

Oshëtimat do i ndaloja,
do vrapoja kundër erës,
me valët e egra do luftoja
do ti lutesha verës.

Për ty dhe vetëm për ty
Ana Bushgjokaj
Publikimi: 18/11/2021
Festivali: Luleborë VI
Teksti: Ana Bushgjokaj
Teksti: Arben Bushgjokaj
Orkestrimi - Eduard Rrapo
Video - Gent PukaAna Bushgjokaj - Për Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Ty".
3. Video është e këngës "Për Ty", por nuk këndohet nga Ana Bushgjokaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ana Bushgjokaj:


Komente 0