Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Bajraliu & Binjaket Ismajli - Potpuri (Gezuar 2021) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po thot vllau jon o jam i pasur
O nuk martona pa ba dasem
O pa ba dasem me tupana o se i ri o ma nuk bana
O pa ba dasem me tupana o se i ri o ma nuk bana

Po thot vllau jon o po boj lume
O veq se kam o motra shume
O disa lujna disa knojna o vllaun tono pe martojna
O disa lujna disa knojna o vllaun tono pe martojna

E moj motra kur te vegel ishim o
E moj motra kur te vegel ishim o
Gjith diten haj lujshim e rrishim o
Gjith diten haj lujshim e rrishim o

A e din moter besen qe e dhame o
A e din moter besen qe e dhame o
Tmiren tkeqen bashk kemi ndae o
Tmiren tkeqen bashk kemi ndae o
Lej lej lej xhanem lej lej xhanem...

Moj lulie moj pllumbi bardhe
moj lulie moj pllumbi bardhe
boll shetite moj ndardh em dardhe
boll shetite moj ndardh em dardhe

ndardhe moj ndardhe npem em peme
ndardhe moj ndardhe npem em peme
erdhe more moj vllaun teme
erdhe more moj vllaun teme

Oj lulie moj pllumbi kuqe
oj lulie moj pllumbi kuqe
boll shetite moj nrrushe em rrushe
boll shetite moj nrrushe em rrushe

rrushe em rrushe moj pem em peme
rrushe em rrushe moj pem em peme
erdhe more moj vllaun teme
erdhe more moj vllaun teme

Bukuri po qan me sy
emrin tan o spo ta di
2x

solla solla solla solla mindilin
sgjodha e mora sgjodha e mora mat mirin
2x

a e din kur mje betu
se me mu ke meu martu
a e din kur ma dhe besen
se me mu dot besh martesen

solla solla solla solla mindilin
vet e mora vet e mora mat mirin
2x


Andi Bajraliu & Binjaket Ismajli - Potpuri (Gezuar 2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2021)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2021)", por nuk këndohet nga Andi Bajraliu & Binjaket Ismajli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andi Bajraliu:


Komente 0