TEKSTESHQIP

Andi Bajraliu
E Veqant Je Ti
Lyrics

n'Zemren time dashuri e vetme me je tii,askujt nuk i perngjan e veqant je tii...

Kengen me te bukur ta kendoj un ty,
per ty m'digjet zemra i qet smund te rri..}2

n'Zemren time dashuri e vetme me je tii,
askujt nuk i perngjan e veqant je tii...}2

Ti n'qdo stin me je behar,lule plot gjelbrim,,
dashuri e qmendur qe kurr ska sherim
ti je zoti i zemres sime e vetmja dashuri askujt nuk i perngjan e veqant je tii...

Dashuria dhe gezimi shpirtin ma kaplojn eja pra e dashur zemrat ti bashkojm..}2

n'Zemren time dashuri e vetme me je tii,
askujt nuk i perngjan e veqant je tii...}2

Ti n'qdo stin me je behar,lule plot gjelbrim,,
dashuri e qmendur qe kurr ska sherim
ti je zoti i zemres sime e vetmja dashuri askujt nuk i perngjan e veqant je tii...}2...

Ti je ZOTI i zemres sime e vetmja me je ti askujt nuk i perngjan E VEQANT JE TI...
INFO
Autor i orkestrimit është Egzon Bajraliu.