Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anesti Çuko - Puthja E Parë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

(2 herë)
Shumë i vogël isha,nisa të kêndoj
Me kitarrë në duar,plot miq edhe shokë
Isha pak i ndrojtur,nuk kisha djallëzi
Por një ditë mësova fjalën dashuri

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri

2 herê
Sa shpejt ikin vitet,unë rri e kujtoj
Dashurinë e parë,jo nuk e harroj
Si një lule e bukur,që çel në pranverë
Ah,kjo dashuria më rinon përherë

Refreni, 2 herë
Dhe ju moj vajza,e ju djemtë e rinj
Sa e bukur jeta kur ka dashuri
Puthjen e parë,në moshën e rinisë
Kush s'e ka provuar,nuk njeh këtë dashuri


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Anesti Çuko
Publikimi: 19/09/2013
Muzika: Anesti Çuko
Teksti: Anesti Çuko
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Anesti Çuko - Puthja E Parë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthja E Parë".
3. Video është e këngës "Puthja E Parë", por nuk këndohet nga Anesti Çuko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anesti Çuko:


Komente 0