A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Nate

Doli dielli nga prapa malit,
U rrotullua me ngadalesi.
U rrotullua e ra thelle brenda liqenit
Dhe u fsheh me fshehtesi.

U be qielli si trendafili,
U vysh pak sa doli ylli.
U vyshk qielli e u be si mjalti i mares,
U vyshk qielli e u be i erret fare.

Qielli u mbulua me qilimin e zi,
Gjithe vendin e pllakosi trishtimi.
Por,nga qielli dsec del nje drite e bardhe,
Eshte ai: ylli i pare!

- poem written by Anife Kulla


Not Yet Rated
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019