Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frigoriferi I Semure

Qe nga kuzhina nje ze u degjua
-Te lutem te lutem a do kujdesesh per mua
Vajza shpejt kuverten mori dhe me vrap
te ai e coi
-A ke ftohte me thuaj tani
sepse gjithshka dua ta di
-Mos ki frike moj vogelushe
une jam mire moj lepurushe.
Vajza kuverten mori
dhe pastaj frigoriferin perqafoi

- poezi nga Anisa Frasheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  206

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet