Anisa Frasheri Poezi
Anisa Frasheri

Tema: Poezi Për Jetën


Dua Te Jetoj

Njerez nuk kishte
bota s ekzistonte
erresire,qetesi,
dhe vec nata mbizotronte

por erdhi nje dite, u krijua rinija
u krijua bota, u lind shoqeria
Zghohu, rini, e me kengen tende na sodit
perhap paqe , dashuri ne te gjithe boten
zeri yt te zgjoje token!

Jetojme!Po sa do te zgjase valle?!
Mos valle ishte enderr, magji apo perralle?!
Nuk dua te zgjohem po te jete enderr.
Nuk dua te zhdukem po te jete magji.
Dua te jetoj ne paqe e ne lumturi.

- Poezi nga Anisa Frasheri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0