Official Video

Anita Bitri - Na Jep Bekimin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Cdo Gje Eshte E Mundur"
Ikim ne një nga një lamë tokën mëmë,
Ky mallkim pse na zuri ne të gjithëve,
Me sy nga larg shikoj turma që as vet s'dinë ku shkojnë,
veç zemra e tyre është bërë copë-copë.

Pse po ikim nënë, pse nuk na ndal,
Toka jonë ti je pse nuk na mban,
Vallë kush po ka faj, na u përgjigj,
Nënë mos na lejo të shkojmë kaq larg.

Nëna lë fëmijën, baba nuk sheh me bijën,
Motra nuk sheh me vëllan, Qyqet fillojnë vajin,
Gjithë kjo jetë e lënë pas kush na e kthen prapë,
Ikim veç ne ikim, ikim veç ne ikim. Na jep bekimin.

Refreni
Dhimbje, hajde mu afro,
Skllave më ke, ti u gëzo,
Falje ne po të kërkojmë,
Toka nënë mos qaj me lot.

Ne mësuam shumë i madh na ishte mbarë globi,
Nuk menduam se një ditë dhe vet do ta provonim,
Male dete pa fund kaluam u coptuam,
Të shpërndarë si trupi pa kokë në dhe të huaj.

Shumë të plakur do të vijmë një ditë te ty moj nënë,
Lodhjen djersën e lamë ne në tjetër vend,
Hapi krahët dhe zemrën ti ne na prano,
Me lotin tënd të nxeht, ne na beko, ne na beko.


Ky tekst u dërgua nga  Anisa
Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:

Më Shumë...