Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Bijës Sime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

La la la la la la la la la ……

Nuk e mendoja se ndonjё ditё,
Unё do tё ndjeja kaq gёzim dhe lumturi,
Dhe lumturia nё shpirtin tim,
Ho s`ka kufi, kur tё kam nё krahёt e mi…

Ti mё dhe shpresё nё jetёn time,
Si rreze drite e bukur mё ndriçon,
Ti je dhurata ho mё e çmuar,
Qё si çdo nёnё dhe Zoti ma dhuroj…

Ho moj bija ime, pёr ty kёndoj,
Çdo çast tё jetёs ma zbukuron,
Se si fёmija, nuk ka nё jetё,
Kur mamin, babin oj pёrkёdhel…

Je si njё ёngjёll me vezullim,
Dy sytё e bukur, ho me shkёlqim,
Nga goja jote si trёndafil,
Del fjala e ёmbёl, Mami ku je ti?...

La la la la la la la la la ……

Dhe unё fёmij kam qёnё dikur,
I fala nёnёs sime mё tё madhe lumturi,
Por si kjo jotja qё ma dhuron,
Jo s`gjenden fjalё, veç zemra ime e di…

Se ti je rrahёje e zemrёs sime,
Pёr ty çdo ditё e jetёs e jetoj,
Dhe asnjёherё moj bija ime,
Kёtё kёngёn time, ti kurr mos e harro…

Fёmija:

Kur ti kёndon dhe unё dёgjoj,
Jam e bekur, e di mami mё beso,
Se sikur ty nuk ka kurkush,
Me asgjё nё botё, nuk tё ndёrroj...

Dhe unё tё dua, tё dua shumё,
Jam e vogёl, por zemra mё kёndon,
Kёnga ime le tё jehoj,
Pёr mamin tim, gjithkush le ta dёgjoj...

Refreni…..

Ho moj bija ime, pёr ty kёndoj,
Çdo çast tё jetёs ma zbukuron,
Se si fёmija, nuk ka nё jetё,
Kur mamin, babin oj pёrkёdhel…

Je si njё ёngjёll me vezullim,
Dy sytё e bukur, ho me shkёlqim,
Nga goja jote si trёndafil,
Del fjala e ёmbёl, Mami ku je ti?...

Fёmija: - Mami, mami ku je ti????

Nёna: - Hajde shpirti i mamit…

La la la la la la la la la ……


Ky tekst u dërgua nga Lulezim BitriAnita Bitri
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Anita Bitri
Teksti: Anita Bitri


Anita Bitri - Bijës Sime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bijës Sime".
3. Video është e këngës "Bijës Sime", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0