A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Anita Bitri - Corvette


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2004

2004-12-01T00:00:00

Muzika & Teksti:

Anita Bitri

Këngë e albumit:

"Cdo Gje Eshte E Mundur"


Po rri mendoj
Se ç`kam njё gjё qё mё shqetson,
Ky shpirti im s`po ka rehat,
Dua si zog tё fluturoj…..

Ditё edhe netё
Kjo jetё pa dashur mё mundon,
Vetёm tek ty unё gjej qetёsi,
Por unё bёrtas dhe fluturoj

Njё rreze dielli
Lёvizin pemёt njё nga nji,
Ndёrroj unё marshin e Corvettёs,
Makinat lё pas nji nga nji

Kilometrazhi...
Lёviz, lёviz me shpejtёsi,
Corvetta ime mё rrёmben,
Mё bёj ti mua shoqёri

Dhe kjo makinё
Mё bёn, mё bёn tё fluturoj,
Pa patur kёto shqetёsime,
Unё i largoj dhe i harroj

Dua nё rrugё
Ti lё problemet, ti harroj,
S`dua ti mbaj gjithmonё me vete,
Veten time ta çliroj

Nё rrugё pa fund
Unё eci, eci fluturoj,
Mё duket vetja nё Corvette,
Nuk jam unё, por jam shqiponjё……

S`dua tё ndalem
Dhe me natyrёn bёhem nji,
Mё japin jetё, pemёt nё karshi,
Mё nё fund ngjallet shpirti im……

Pёrsёritet refreni...

Kilometrazhi...
Lёviz, lёviz me shpejtёsi,
Corvetta ime mё rrёmben,
Mё bёj ti mua shoqёri

Dhe kjo makinё
Mё bёn, mё bёn tё fluturoj,
Pa patur kёto shqetёsime,
Unё i largoj dhe i harroj

Nё fund, pa fund...
Nё fund, pa fund...
Nё fund, pa fund...

Dhe nga dritarja
Flokёt era mi rrёmben,
Nё syrin tim ka pastёrti,
Nё trupin tim ka qetёsi….

I qetё i ç`lodhur
Tani po ndjehet shpirti im,
Tё bёj ty telefon, sa mall,
Kam pёr ty i dashuri im….

E di, e di
Se mё pret me padurim,
Si zog po fluturoj, e di,
Pa brenga ndjehet shpirti im


Ky tekst u dërgua nga Arben Bitri
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019