Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Anita Bitri - Abra-kadabra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Malli"
Abra-Kadabra
Abra-Kadabra
Abra-Kadabra uah...

Më thuaj letrat vallë kush ti lexon
Kush të tregon i dashur fatin se ç'thotë
Në yje, qiellin cili vallë ta shikon
E cili ty të mbush, me shpresa aq kot

Se kur më mbyllesh në ndonjë kafene
Dhe nuk e di i dashur se unë të pres
Ti dashurinë para syve e ke
Dhe pret ta thotë, ty filxhani i kafesë

Pse kërkon, sonte pse kërkon ta dish
Ç'do të ndodh nesër, fati nuk ta thotë
Nëse ti pret, që nesër të më vish
Eja, eja, ti sot Eja, eja, ti sot.


Ky tekst u dërgua nga Ainhoa Feal
Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet