Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Ti, Vetëm Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Ti Vetёm ti, mё bёn tё ndjehem unё shumё mirё,
Ti vetёm ti, zgjove nga gjumi dashurinё,
Ti vetёm ti, ma ktheve ёndёrrёn nё magji,
Ti vetёm ti, po mi çmend netёt pa kufi…

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……

Pse ti rri kaq i brengosur, nё sy sa herё kur mё shikon,
Mos mendo se zemra ime, sytё e tu nuk i kupton,
Ç`farё kёrkon me sy mё thuaj, vetёm ti mos u largo,
Unё e ndjejё se sytё s`gёnjejnё, ato zemrat na trazojnё…

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……

Nuk e di nuk e kuptoj, ç`farё po ndodh me ne tё dy,
Sytё e tu kur mё shikojnё, dridhёrojnё shpirtin tim,
Rri mendoj dhe nuk pushoj, pse tё rrimё kaq larg tё dy,
Kur dy zemra duen bashkё, pse ato nuk bёhen nji…

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……

Imagjinoj kur unё tё kam nё krahёt e mi,
Dhe i mbyll sytё, sa mё pёlqen kur ne tё dy bёjmё dashuri,
Dhe shpirti ngrihet, sa nuk ka forcё kush ta ndaloj,
Nё skaj tё diellit kёrcejmё, kёndojmё dhe nuk pushojmё…

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……

Vetёm ti ma pret shikimin, dhe nё sy s`mundem tё tё shohё,
Trupi dridhet, zemra ndizet, jo jo veten se njohё,
Tani je nё ёndёrrёn time, unё tё prek tё ledhatoj,
Sytё e tu i kam tё mijat, pёr çdo natё me to jetoj…

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……

Kur i sheh ti sytё e mi, s`mund ta gjesh ç`farё ndjej pёr ty,
Si e marr dua tё vrapoj dhe nё krahёt e tu tё vij,
Rri mendoj dhe nuk pushoj, pse tё rrimё kaq larg tё dy,
Kur dy zemra duhen bashkё, pse ato nuk bёhen nji….

Ti vetёm ti, ti vetёm ti……


Ky tekst u dërgua nga Arben BitriAnita Bitri
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Anita Bitri
Teksti: Anita Bitri


Anita Bitri - Ti, Vetëm Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti, Vetëm Ti".
3. Video është e këngës "Ti, Vetëm Ti", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0