A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Ti Ike

Prej se ke shkuar
po ndihem personi me i vetmuar ne bote.
Me mungon ti,buzqeshja jote,
fjalet tua, aroma jote.
Nuk e di nese kur do te kthehesh
a do te me deshirosh te me shohesh,
e di qe jo,
por ti me duhesh,
pa ty nuk jetoj dot,
pa ty jam i vdekur.
Ti ike se ktheve koken mbrapa per mu,
pa ty jeten se du.
Dua te jesh e imja pergjithmone,
dua te jesh nena e femijeve te mi.
Por me duket se kjo eshte vetem nje enderr
e cila nuk do te behet kurr realitet

- poezi nga Poetë Anonim


- Poezia u dërgua nga Endrit -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019