A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mos Pyet!

-Mos e pyet jetimin si ndërruan jetë prindërit e tu!
-Mos e pyet prindin si ndërruan jetë fëmijët e tu!
-Mos e pyet njeriun e pa punë në mesin e burrave, përse nuk punon!
-Mos e pyet të varfërin a ke nevojë për para, por ndihmoje duke mos kërkuar ai, sepse kjo është mirësi për vetën tënde pastaj edhe tek ai do gjejë ngrohtësi dhe dashamirësi!...

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019