Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fjalët Hanë

Fjalët hanë
sapo dalin matanë.
Kush mundet të thotë,
fjalët nuk hajnë dot?

Fjalët e zymta, të errëta,
të prishta, ose të thata
kundërmojnë sikurse emrat
me të cilët i emërojnë.

Fjalët më të këqija
të cilat nga mendimet e këqija
si pasojë janë, nga gojët e prishura,
pa dhëmbë, ose fenqët prejardhjen e kanë.

Secilat injoroi dhe mbaje
gojën burimit të fjalëve
të këqija thuaj, atij
që stop nuk din.

- poezi nga Poet Anonim


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet