Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Tema: Poezi Për 1 Qershorin


1 Qershori

ERDHI 1 QERSHORI
SA GEZIM O FEMILE
DITA QE SHKELQEN
NA DUKET SIKUR NUK KA MBARIM

ME NE CDO GJE KRENOHET
YJET DHE QIELLI NA BASHKOHEN
SE NE JEMI CDO GJE MBI DHE
JEMI ATA QE DO TE HAPI NJE FAQE TE RE

ROBERINE NUK E DUROJME
LIRI DHE ARGETIM TE KERKOJME
QE NESER KETE BOTE
ME LUMTURI TA MBULOJME

- Poezi nga Poet Anonim{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 7