A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

Nene

Urime cdo nene n'planet,
lumturi ,paqje dhe shendet!
Ju jeni engjujt e vertete,
qe na dhate drite dhe jete.

Ne te keq dhe ne te mire,
gjuha gjithmone tek ti shkon.
O engjull! marrim fryme me lire,
Oh , Nene ! kur zemra renkon.

Per Ty pak eshte cdo cmim,
gjithe kujdesi,kenga , poezia.
Me Ty nuk ka asnje shpagim,
E dashur Nene, je vete dashuria

- poezi nga Poetë Anonim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  19

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019