Poet Anonim Poezi
Poet Anonim

Heshtje Nate

Heshtja kafshon terrin
Nen qiellin e erret bene drite hena
Yjet me shoqerojn bashke me henen
Kapur per dore udhetojn zemra dhe shpirti

hikoj valet e detit te trazuar
Mbi token e ftohte bora avullohet
Me genjeshtrat e nates se kaluar
Dhe endrra ime mbaron pa perfunduar

Heshtja kafshon terrin e nates
Une thyej heshtjen me dashuri
Dielli me buzeqesh te nesermen me drite
Zemra me flet embel se une e jetoj qdo dite

- Poezi nga Poet Anonim


- U dërgua nga dielli -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0