Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Beso N´zot

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Beso N´zot".
3. Video është e këngës "Beso N´zot", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Beso N´zot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

27/01/2009

2009-01-27T18:31:27+00:00EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET

1. Xeni G
Po du me thane ni fjal // që mrena n’zemër o ka um prek
Për kta njerzit e sotit // që s'pe kuptojnë këtë jetë
Jonë bo të njejt e kanë harru // se i ka kriju njo i vërtet
Jonë bo t’shkret e nuk e dinë // se te aj kanë me shku krejt
Kuptone se jeta n'qit botë // është veq përjetim e mashtrim
Ti sot po jeton po dije se neser // ski me pas shpetim
Aj ti dha kam e dur // zemër gojë edhe hunë
Aj ty dikur ka met narrr // dije se vdekja nuk është gjumë
Mos i ngo pabesimtart // se kanë zemra që s'kuptojnë
Ata kanë sy si unë e ti /// po me ta nuk shikojnë
Ata kanë vesh si ç'do kush tjetër // po me ta nuk dëgjojnë
Detyra e vetme e tyne osht // qe neve t'na shkatrrojnë
Kqyre qiellin kqyre njerin // kqyre hanën kqyre diellin
Kqyre shiun kqyre borën // vlla mos dysho zgjatma dorën
Mos i leni gjithë ato shpija // t’zotit krejt thatë
Shkoni lutnu n’to // për ç’do ditë e për ç’do natë

REFRENI
EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET

2.Besino
Pa as ni pikë lot // po dojmë me pa këtë botë
Besim t`madh n`zot // për kta njerz që jetojnë n`tokë
Buzeqeshje si për të t`voglin // e sikur për t`madhin
Të drejtat e njejta // si për t`ziun e si për t`bardhin
T`mbretrojë lumturia // ma shumë se arma e lufta
Zbrasti per krejt ata // qi i kanë zemrat e mushta
Me plot urrejtje // krejt kjo le ti kthehet n`paqe
Mos t`ja shohim mo // kerkujna lot napër faqe
Qito senet e sotit // janë përnime fundi i botës
Kur njerzit mendojnë // veq për jetën e tokës
E për jetën tjetër // bahën kishe s'ju intereson
Ndalu mendo qitash // se atëher osht shumë vonë
Se në ditën e gjykimit // s`ka avokat që të mbron
S`ke as gjykatës që me paret // e tua e korrupton
Po nalu pak prit e ngoje // yllin tut trokitë
Qelja zemrën kur të vjen // ty te dera n’qat ditë

EDHE UNE JOM ME JUVE DEJ KJO MUZIK TROKET
DERI DITEN KUR DJELLI DOT SHKRIHET VET
DERI SA TOKA NJERZ MO NUK DO TE KET
DERI SA KJO BOT ALLAHUT DO TI PERKET


Ky tekst u dërgua nga Festim
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet