Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anonimos - Une Jom

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Jom".
3. Video është e këngës "Une Jom", por nuk këndohet nga Anonimos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anonimos - Une Jom  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/05/2010

2010-05-11T10:11:51+00:001.ANONIMOS
UNE JOM DERA SHPIS // A PRAGI POM SHKRUN
FERKEM LA GJITHKUN // SA HERE JOM UN
DORA POM SHKRUN // A ZEMRA POM DRIDHET
SIKUR PLUM I PA JET // FJALA JEM N’BOT PO LIDHET
PO NI SHUM SENE E FJAL // PO KURR NUK PI SHO
PO NIHET POSHT A NALT // AJO NUK O KURGJO
PO KA KONKURENC // ANI MIR KREJT I PRES
PO KA FRYM N’JETES // ANI MOS T’KA INTERES
PER DO SHOK UNE KAPNA // TE FARA E PJEKT
JOM I GJALL KOM DASHNI // TE FARA E MJELLT
UNE S’JOM MENEMADH // UNE KREJT I NJO
UNE S’JOM MENEMADH // UNE KREJT PI SHO
SE JETOJ NI JET ME NGJYRA // QE U THERRA N’TO
22 VJET PERPARA // MU SHKRUJTEN BESO
NEN 1 NEN 2 // UNE FJALT GJITH I CEKI
NUK JOM UNE AJ MBRETI // PO UNE JOM AJ TJETRI

2.ANONIMOS
I VERTET HAVER // QE TA PREK PLANETIN
I LIDHT ME POPULL // TU FOL PER SHTETIN
PER POLITIKAN // QE PO NA LYPIN VOTA
MILICIJA FAKJU // E ATYNE NANEN BOTA
QOJ DURT NALT // SE TA ULA EDHE KRYT POSHT
BONE ZEMREN GURI // MOS E THE BONU I FORT
TA JEPI EDUKATEN // E PAR PREJ VOGJLIS
TA HUPI KONTROLLEN // T’SHTI N’KOH T’PLEQNIS
KE BO DERI SOD ? // PO MO SKI ME BO.(nalt)
KE PA DERI SOD ? // PO MO SKI ME PA. (nalt)
KE SHA DERI SOD ? // PO MO SKI ME SHA. (nalt)
KE PRIT DERI SOD ? // MOS PRIT SE MO SKA. (nalt)
JOM I PARI PREJ T’PARVE // QE PE TA UDH’HEQI
JOM I PARI PREJ T’PARVE // QE T’NJEK SIKUR DREQI
JOM NALT SA MA NALT // A POSHT KURR SE MATI
SE NALT E REPOVATI // A POSHT E RROK FATI

REFRENI: ANONIMOS
UNE JOM TU PRIT HALA PO KURKUSH MO NUK PO VJEN
AJO DERA QE U MSHEL HALA FJALA JEM I FLEN
QE KURKUSH MO NUK PO VJEN EJ.
KREJT KAN NI PER MU.
UNE FOLA KUR I PASH
HISTORIN TU MA LEXU


Ky tekst u dërgua nga Daffyna
Më Shumë Këngë Nga Anonimos:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet