Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Antigona Sejdiu - Jeta Pa Ty

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Pa Ty".
3. Video është e këngës "Jeta Pa Ty", por nuk këndohet nga Antigona Sejdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Antigona Sejdiu - Jeta Pa Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Nota Fest 2002

Komente

Asnjë Koment

01/11/2002

2002-10-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jeta Pa Ty" kënduar nga Antigona Sejdiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Jeta Pa Ty

rep1:
tfala kejt sha pata, minuta or e data
nuk t harroj me vite, po as me dekada
amo mduhet mu largu, net harrohet ajo nata
mvete a um don per jet une doren ta zgata
mirmengjesi tash o shpirt, me ket mengjes pa drit
sa shum.koh tkushtova po sja paska vle met prit
athu ka nat edhe dit, qaq sa une kam deshir
ni minut smuj met harru, pra sun t thom as lamtumir
pa ty teper o veshtir, po me vujt edhe ma zor
prej fillimit deri nfund ti e lujte veq ni rol
e ky roli shkaktoj varra, e kjo varr s'heket per jet
pe largoj edhe kujtimin qe pi teje um ka met
edhe pse andrra su tret, zemra zemres i lyp ndarje
besom ta kisha fal po u lodha me kto falje
sepse mo nuk ka rrugdalje, spo du edhe nese ka
deri dje sdashte mem nin, neser ki me lyp mem pa

reff:
edhe ni kujtim.mka mbet
edhe at po e largoj
ti me tjetrin fillon jet
po per mu kjo jet mbaroj

rep2:
kejt qa kisha prit, prita veq ni cop dashnie
sen nuk kisha dit, dita mos met lendu tyje
krejt ket pjes rinie, veq ty ta dedikova
e dhimbjen tone un e mora e perballova
bona qka nuk bohet,fola dej n'moment te funit
eh zemra jem e lodht, tash u qu pi gjumit
eh ti prej kanunit, hala veten pe man
sot po e pys veten, qa ka syri qe po qan
sikur tishe kon n'vendin tem me kuptu se sa dhem
hajt tkishe pas arsye po arsyet mo skan ven
as ni femen tjeter sun e murr zemren tem
sepse ato ta dhash ty me mendimin qe se then
e dashnin ton shum tmadhe per ni moment e prishe ti
me ni koh na ketum njo, e tash na jena dy
as ni moment st'harrova cdo moment te dhash dashni
e prej teje u lendova nfund me le nvetmi

Real Stars - Jeta Pa Ty

refreni ... 2x

mundona met harru e veten torturoj
tash pe vrej me t'vertet se pa ty sun jetoj
dhimbjet m'kan kaplu pse kaq shpejt me harrove
jeta shum ndryshoj kur prej meje u largove

raptur 1. kenna mc ....

po eci naper terr e pe shijoj eren e bores
te mendu ditene fundit kur te shtrengojsha doren
thone t'mirat shpejt harrohen e ti si majte men
tash pe ndjej mungesten tane e spom zine veni ven

me mall e thom kit sen se ishe kon gjithqka per mu
tash dot spe bejoj ti qysh mujte mem harru
jeta tu vazhdu e un tut prit mos po vjen
q'do premtim qe ma ke dhan po sho paska qene veq rren

ditet tash po shkojne per asnjona nuk ndrron
me lot kaloj secilen se um lave pa kerkon
kerkush te zemra jem venin ton se n'xen
ti je i vetmi personazh qe jeton n'ondrren tem

skisha dasht ma shum veq ti me mu kthy
me ardh mem perqafu me mi fshi lotet ne sy
per ty e kisha dhan q'do sen qe e kom me vler
se pa ty jeta jem u shendru ne HUMNER...

refreni ... 2x

mundona met harru e veten torturoj
tash pe vrej me t'vertet se pa ty sun jetoj
dhimbjet m'kan kaplu pse kaq shpejt me harrove
jeta shum ndryshoj kur prej meje u largove ....


raptur 2. Don Fita's ....

po zgjona ne mengjes e mendjen spo di ku e kom
dua te jem pran teje s'dua ta sho tjeter kon
naten po rri i vetmuar sikur nje zog ne shkretir
pasi ike pa me than edhe fjalen lamtumire

po mundona met harru e veten torturoj
shum her te endrroj e prej mendjes smun t'largoj
une ni sen shum e du qe pran meje ti te jesh
ti shoh syt e tu e buzt e tua kur buzqesh

dashuri e shkuar nuk besoj qe do te kthehet
por nese nje here vjen ne paqe do te prehesh
dot kujtoj me mall neper ditet qe dot vin
po ti shkove u largove e harrove dashurine

me e ran me e keqe nuk paska si vetmia
ti spom kujton un pot endrroj per dit pom kaplon merzia
zjarri midis nesh nuk besoj qe do te shuhet

DASHURINE QE E PATEM EDHE NE TEKST TASH PO SHKRUHET............

refreni ... 2x

mundona met harru e veten torturoj
tash pe vrej me t'vertet se pa ty sun jetoj
dhimbjet m'kan kaplu pse kaq shpejt me harrove
jeta shum ndryshoj kur prej meje u largove....

----------------------------------------------------------

kenna mc....

mundona met harru e veten torturoj
tash pe vrej me t'vertet se pa ty sun jetoj
dhimbjet m'kan kaplu pse kaq shpejt me harrove
jeta shum ndryshoj kur prej meje u largove....

Don Fita's...

vetmia po me vret qdo her e me teper
se ti shkove e harrove dashurine e vjeter
dot kujtoj me mall edhe pse sdo te kthehesh
ti te zemra ime ne paqe do te prehesh.........

refreni ... 1x

mundona met harru e veten torturoj
tash pe vrej me t'vertet se pa ty sun jetoj
dhimbjet m'kan kaplu pse kaq shpejt me harrove
jeta shum ndryshoj kur prej meje u largove....

Team-ox - Jeta Pa Ty

Memi:
N`ket nat te ftoht e te qet
fryn er e leht..- I vetmuar e kujtoj
dashurin Ton por ne zemer mua shume
pom vret.Ku je ti e ku jam Un
Ooo t`lutem shume.- Mere zmr ti me dhe me te jetoj..Ky osht shpirti imm qe weq ty t`do..
Hapi syt e mos i mbyll Ti per mue je veq Yll// je weq Yll....

Doni:
E ti tash nalu e meno maje si kujtim zanin tim
edhee emrin tim..
S`munesh qaq let ti mu mem Harru
`Dashurin` qe e kemi pasur Zoti na ka
shhkru..Edhe qielline shikoj nalna e menoj.
Qka u bo me neve dyve a fati deshi t`na ndryshoj.
Loti im pikoj - Zemra mu em lendoj..
I lutna Zotit n`boten tjeter t`na takoj..

Reff:
Ti je ddrit e lotit tim ti je jet e shpirtit tim.
Patyyy skom un drit pa ty Zemer sskom as shpiirt..
Jete me shpres e padurim..Qe te behesh ti fati im..
Ti je ddrit e lotit tim ti je jet e shpirtit tim...

Meti:
Ti je driit e lotit tim..Ti je jeta e shpirtit tim.
Pa ty nuk kom drit pa ty..Zemer skom as shpirt.
Jet me shpres edh pa durim - Qe te behesh ti fati im.Ti je lot i shpirtit tim - Pres qe dit me ty te moss ken kurr mbarrim..
Me mungoj erat e tua Me mungojn prekjett e tua .Dhembjen pran do ta kesh kur afer sdo t`me gjesh..Ate qfar ti e deshiron harroje thjesht..
Um mungon gjdo pjes e trupit tond
endjej mungusen tende me shpirt po ta thom
Jete me shpres e pres em padurim
Diten kur ti do te behesh fati Imm...

Reff:
Ti je ddrit e lotit tim ti je jet e shpirtit tim.
Patyyy skom un drit pa ty Zemer sskom as shpiirt..
Jete me shpres e padurim..Qe te behesh ti fati im..
Ti je ddrit e lotit tim ti je jet e shpirtit tim....

Doni:
Edi qe shume shpesh njeri gabon n`jet -
Edi qe kur ti bon do sene kurr smun mi wrejtt
E kaplon stresi e kaplon edhe dashuria
Ne hidhrimet e mdhaja e kaplon edhe tradhtia..
Edhe ditet qe shkun un shume mir i kujtoj..Edhe emrin tende un kurr se harroj..
E kujtoj qdo minut kur ne dy ishim bashkk..- dhe fjalen TE DUA qe ma the qqdo qastt..

Memi:
Nal veq pak serioozisht- dua ti puth buuzt e tua.- T`kam jete se vetem ty Te Dua...
Do te vdes bashk ne krah e tua..Veq me ty bash qashtu po du..
Ti je ddjell / e un jam drit - ti je Jeta qe kam prit..-
Pa ty sskam jet - Pa ty asgje ska mbet..
Bertas sa kom rast - me ty veq nje qast...

Reff:
ee Lotit tim
ee shpirtitt tim
sska ma drit pa ty
ee Paadurim......Ti fatti imm
ee Lootit tim
ee shpirtit timm...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Antigona Sejdiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet