Më mbaj mend (për 1 muaj)


Antigona Sejdiu - Zemra Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra Jem".
3. Video është e këngës "Zemra Jem", por nuk këndohet nga Antigona Sejdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Antigona Sejdiu - Zemra Jem Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2015"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2015

2015-11-30T23:00:00+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemra Jem" kënduar nga Antigona Sejdiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ero - Zemra Jem

Ref..(2)
Shpirti jem, Jeta jem
Pa ty sum vyn kjo jet
N'zemren tem,N'zemren tem
Gjithmon ki me mbet
Tash me ty, Tash me ty
Besom jom shum i qet
Ti premtom e ma jep doren
Ne dy te bejm MARTES

Pot shikoj
Une n'ata sy
A po e ndjen
Dashnin qe kam per ty
A po e vren?
Qe s'du me lu me ty
A po e vren?
Qe ndjej shum per ty
Ta kom than
Ta kom than edhe niher
Kom met dasht
Deri n'fund t'jetes tem
Un prej teje sen spo du
Veq mem dasht
Edhe mem besu

Ref..(2)
Edhe mu kan keq
Ti mkishe knaq mu
E di sa dashni ki ti per mu
Po du met pas
Se jam tu plas
Veq per ty, Veq per ty

Shpirti jem, Jeta jem
Pa ty sum vyn kjo jet
N'zemren tem, N'zemren tem
Gjithmon ki me mbet
Tash me ty, Tash me ty
Besom jom shum i qet
Ti premtom e ma jep doren
Ne dy te bejm MARTES

Shpirti jem, Jeta jem
Pa ty sum vyn kjo jet
N'zemren tem, N'zemren tem
Gjithmon ki me mbet
Tash me ty, Tash me ty
Besom jom shum i qet
Ti premtom e ma jep doren
Ne dy te bejm MARTES.

2Ton - Zemra Jem

[2TON]:
Eyy
Nuk kam faj faj faj faj
Nese shkon ki mu kthy pastaj aj
Ti menon po nuk don si un aj aj
E kupton, e kupton ma von
Kur vi me deputetin e dridhim edhe shtetin
E dini qa bojm ktu kur jem me njoni-tjetrin
Po t'thom ani ani ani
Qysh t'don ti ja bojm
Mos um thuni tani tani
Pse lidhjat ndryshojn

[LABI]:
Zemra per ty po rreh
Per ty kam ndje si asnje tjeter
Un per ty e di
Se ti me don, dashni e vjeter

[REFRENI (LABI)]2x:
Ani ani mos thuj tani
Zemra jeme ku ke mbet
Ani ani t'bjen n'men tani
Kush t'ka pas gjithqka ne jete

[2TON] 2:
E di ki me vet, ki me vet
Se ku kom mbet un
Nese t'shoh ti e din
Qysh pershendetum
S'kisha menu shum
Nuk t'kisha lan vetem
Per ty kom menu gjith jeten
Si me t'pas, si me t'pas
Afer e ndjej un
Du me t'dasht si at'her
Ty qysh t'kom dasht shum
Per ty zemra m'rreh
Edhe pse sun po t'gjej kerkun
Per ty kom menu gjith jeten

[LABI]:
Zemra per ty po rreh
Per ty kam ndje si asnje tjeter
Un per ty e di
Se ti me don, dashni e vjeter

[REFRENI (LABI)]2x:
Ani ani mos thuj tani
Zemra jeme ku ke mbet
Ani ani t'bjen n'men tani
Kush t'ka pas gjithqka ne jete

Ermedina - Zemra Jem

N'zemren tem ngrohtsi un ndjej
Afer teje lumturin e botes un e gjej
Zemra jem
Tona senet un per ty i boj
Edhe nfund tbotes un per ty shkoj
Po spo na lojn andrraaat
Me i plotsu bashk e me ik dikun larg
Krejt jon kunder neve tash sdojn me na pa bashk tu u dasht

Ref.
Jena shume afer qe sa koh
Po Dojm me kon bashk po spo na lojn
Po du me ni dhom me ty me kon
Krejt qa kom n'sy du me ti thon
Jena shum afer qe sa koh po dojm me kon bashk po spo na lojn
Po du me ni dhom me ty me kon
Krejt qa kom n'sy du me ti thon

T'lutem besom edhe per mu shum vshtir u kon
Ton ato net gjumi tu mos mnxon
Deri naten von , zemer pom mungon
Un prej teje s'ndahna me ty per kurgjo kurr nuk nalna
Nuk ka kthim mbrapa
Fjalen ti mu ama
Per netet e gjata
N'kater mure bashk te pa ndame plot zjarr plot zjarr
Dy zemra ndajn po te njejtin mall
Lutna gjith mu pa naa


Ref.
Jena shum afer qe sa koh
Po dojm me kon bash po spo na lojn ..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Antigona Sejdiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë