Më mbaj mend (për 1 muaj)


Antigona Sejdiu - Xhejlan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhejlan".
3. Video është e këngës "Xhejlan", por nuk këndohet nga Antigona Sejdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Antigona Sejdiu - Xhejlan Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2015"

Komente

Asnjë Koment

29/07/2015

2015-07-29T06:59:18+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhejlan" kënduar nga Antigona Sejdiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aziz Murati - Xhejlan

Dikur un kam pas ni vajz
emrin Xhejlan e ka pas

Kura jo me tha te du
o sa shpejt me ka harru [2x]

Xhejlan, Xhejlan Xhejlan!

Sa t'jam gjall ti shpirtin falma
se kur t'vdes ndash varrin kallma,

kallma vorrin me qibrit
paske qen moj e pa shpirt [2x]

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan!

Moj Xejlane ti çka m'bane
me hidherove me babe e nane,

Kur ish n'pytje dashuri
ti mi morre ment e mia [2x]

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan...

Fadil Fetahu - Xhejlan

Ooooj Xhejlane kqyr qka um bane,
um ke idhnu aman, aman me bab dhe nene.
Ka met vra ty perendia.
Oo qysh se dite oo bre Xhejlan,
aj qka eshte dashnia,
Aj qka eshte dashnia.

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

Dikur e kam dasht nje vajz,
emrin xhejlan e ka pas.
Kur ajo me tha te du,
oo sa shpejt e ka harru.x2

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

shyqyr zotit qe tkom kojshi,
kur merzitna vi e rri.
Vi e rri te ti ne bashqe.
Ooj Xhejlane shpirtin ma knaqe. x2

Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan
Xhejlan, Xhejlan, Xhejlan

Machiato Band - Xhejlan

Dikur e kam pas nje vajz
Xhejlane emrin e ka pas

dikur e kam pas nje vajz
Xhejlane emrin e ka pas
kur ajo me tha s'te du
o sa shpejt me ka harru

Ref
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

x2
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
shake,shake,shake...

x2
Sa tjem gjalle ti shpirtin falma
se kur tvdes ndasht vorrin kalma

Reff.
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

x2
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
Xhejlan just shake ur body
shake,shake,shake...

Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan
Xhejlan,Xhejlan,Xhejlan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Antigona Sejdiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë