Më mbaj mend (për 1 muaj)

Antonela Çekixhi - Jam E Lirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  18Dëbora zbardhë mbi male këtë natë
Asnjë gjurmë jo, unë nuk dalloj
Një mbretëreshë e zbrazëtisë
Mbretëresha e vetmisë
Fryn erë e ftohtë, stuhi e zemrës ulëret
E kotë ta ndal, ajo po më thërret

Mos u zbulo, mos e trego
Fuqitë ti fshih, mos fol për to
Kujdes, mos ndje, vetëm mendo
Nuk dua, jo

Le ta dinë, le ta dinë
Nuk mundem më ta frenoj
Le ta dinë, le ta dinë
Po mbyll derën, po shtegtoj
Çfarë do thonë, jo nuk dua ta di
Le të fillojë
Stuhia dhe ngrica nuk më bëjnë gjë

Çudi se si largësia
Çdo gjë ajo zvogëlon
Trishtimi, ankthi edhe frika
Me mua më s'jetojnë

Është koha e duhur të provoj
Kufijtë e ëndrrës t'i kaloj
Mirë apo jo, tani e di
S'kam frikë

Jam e lirë, jam e lirë
Erë dhe qiell mbi vete mbaj
Jam e lirë, jam e lirë
S'do më shihni kurrë të qaj
Ja ku jam, këtu do të qëndroj
Stuhia le t'vazhdojë

Fuqia zbret nga qielli dhe hapësirën e pushton
Shpirti derdhet mbi kristale, akullin zbukuron
Mendim si kristali po shpërthen i plotë tani
Unë nuk kthehem më pas
Në të djeshme s'mund të rri

Jam e lirë, jam e lirë
Asgjë nuk mund t'më ndalë
Jam e lirë, jam e lirë
E përsosur unë nuk jam
Unë ja ku jam, ashtu siç ëndërroj
Dhe stuhinë problem s'e kam
Stuhia dhe ngrica nuk më bëjnë gjë


Antonela Çekixhi - Jam E Lirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam E Lirë".
3. Video është e këngës "Jam E Lirë", por nuk këndohet nga Antonela Çekixhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Antonela Çekixhi:


Komente 0