Arben Bytyqi
Arben Bytyqi
Arben Bytyqi
  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Qershor 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Arben Bytyqi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Kengetar i muzikes popullore, i cili njihet per kengen "Emine-m" me reperin MC Qoppa, por edhe per muziken popullore qe kendon me vellane e tij.

Më datë 11 Korrik 2011, Arben Bytyqi publikon videoklipin "Sillu Sillu".

Më datë 29 Gusht 2011, Mc Qoppa publikojnë videoklipin "Emine-m", në bashkëpunim me Arben Bytyqi & Bledi. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Mc Qoppa marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Arben Bytyqi publikon videoklipin "Ty Kosov Te Njeh Historia", në bashkëpunim me Fadil Bytyqi.

Më datë 25 Gusht 2016, Majesty publikon videoklipin "Qaj Kitara Ime", në bashkëpunim me Arben Bytyqi.

Më datë 3 Qershor 2019, Mc Qoppa, Aggro & Arben Bytyqi publikojnë videoklipin "220 Km/H".

Më datë 20 Janar 2021, Arben Bytyqi publikon videoklipin "Me Pranove".

Më datë 31 Mars 2022, Majesty & Arben Bytyqi publikojnë videoklipin "Vetës". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Majesty.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qlirche qlirche  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Arben Bytyqi »

Komente 1