Arben Dreshaj Poezi
Arben Dreshaj

Dua

Dua të jetoj me nder
T'i shikoj në sy miqtë dhe armiqtë
Ta shikoj veten në pasqyrë pa frikë
Të qëndroj krenarë
Edhe atëherë
Kur Hëna dhe Dielli
Rrezojnë mbi foton time
Të vendosur në mermerin e ftohtë
Mbi varr

- Poezi nga Arben Dreshaj


- U dërgua nga arbendreshaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0