A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Mos Harro Të Më Harrosh

Në ditët kur jetoja për ty
Ti humbe pa gjurmë
Netët kur ëndërroja për ty
Nuk të gjeja askund

Tani kur zemra nuk me rrah fort për ty
Te takoj çdo ditë
Të shoh në ëndërr
Të shoh në dritë

Tu kam lutur shumë herë
Por Ti nuk me ke dëgjuar
Po te lutem tash edhe një herë
Shko, kurrë mos u kthe

Nuk ke vend të unë
Mos harro të më harrosh
Mos u bëjë që s’po me sheh
Të lutem, mos u kthe!

- poem written by Arben Dreshaj


- Submitted by arbendreshaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  398

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019