A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nëna E Babai

Sa ka Deti uji
Qielli kaltërsi
Aq kanë prindërit
Dashuri për ty

Nëna, emri pa sinonim
Që eklipson gjithësinë
Të bjen dhe të mbanë në jetë
Për ty jeton dhe është gati të vdes

Babai, ai që të mbanë në zemër në heshtje
Edhe kur nuk je me të, të merr me vete
Të ka dritë në sy
Një jetë e ka për ty

Nënë e Babë
s’ka tjetër në këtë botë
Foleja e shpirtit tënd,
që e len dhe e gjen të ngrohtë.

- poem written by Arben Dreshaj


- Submitted by arbendreshaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  113

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019