Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Kurtis - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur i mbusha 18 vjet,
Mora rrugën për gurbet
2x

Nën e bab i përqafova
Dhe nga dera u largova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

M'ka marrë malli, i moshuar
Familjen time me e pa
2x
Që dy vjet ku i kalova
Familjen time e harrova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

Më shku jeta në gurbet
Tashi njeri mbeta vet
2x
Flokt e mia jan zbardhur-e
Tash s'kam për se me jetuar
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Arben Kurtis - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Arben Kurtis.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arben Kurtis:


Komente 0