TEKSTESHQIP

Arberie Beqiri
Dashuria Vjeter
Lyrics

Sonte ne mengjes pa ty u zgjova, me mua je afer kur u mashtrova,
ende po te pres a thua vjen??
ne vendin ku me le aty me gjen.

Ende kam mall,
ende syri loton,
ende zemra ima ty te takon /X2

Te lutem mos thuj JO se kjo zemer do te vdes,
me shekuj me jetu vetem ty do te pres /X2

Dashuria vjeter ende po jeton
n'zemren time tjeter jo nuk ekziston,
ajo dashuri e vjeter ne shpirt me ka mbet dua ta kem pran
dashurin e vertet /X2

Eja po te lutem fshije lotin tim, dashurin e vjeter mbaje ne kujtim..
Eja dhe nje here kam deshire qe te shoh..
Dashurin e vjeter kurr mos e harro..

Ende kam mall,
ende syri loton,
ende zemra ima ty te takon /X2

Te lutem mos thuj JO se kjo zemer do te vdes,
me shekuj me jetu vetem ty do te pres /X2

Dashuria vjeter ende po jeton
n'zemren time tjeter jo nuk ekziston,
ajo dashuri e vjeter ne shpirt me ka mbet dua ta kem pran dashurin e vertet /X4

DËRGOI: