Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardjan Jaku - Ne Maje Te Shtepise U Ngrit Flamuri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ne majet shpis u ngrit flamuri
dasem t madhe ne po bajm
edhe nanes po i qesh nuri
djalin sot po e marton.

ne majet shpis u ngrit flamuri
dasem t madhe ne po bajm
edhe nanes po i qesh nuri
djalin sot po e marton.

hajde cifti i ri ne valle
hyni ne valle me vallzu
lum po ban baba dhe nana
sa shum zemrat ju kam gzu. {ref 2}

dil moj nan e priti krushqit
po bin nusen me duvan
hajde ardhsh e bardh
je si yll yll e bajrak.

dil moj nan e priti krushqit
po bin nusen me duvan
hajde nuse ardhsh e bardh
je si yll yll e bajrak.

hajde cifti i ri ne valle
hyni ne valle me vallzu
lum po ban baba dhe nana
sa shum zemrat ju kam gzu. {ref 2}

po knojn motrat me dahije
po martojn vllaun e vet
cifti i ri u trashegofshi
qofshi te lumtur ne ket jet.

po knojn motrat me dahire
po martojn vllaun e vet
cifti i ri u trashegofshi
qofshi te lumtur ne ket jet.

hajde cifti i ri ne valle
hyni ne valle me vallzu
lum po ban baba dhe nana
sa shum zemrat ju kam gzu. {ref 2}


Ky tekst u dërgua nga antonelaArdjan Jaku
Publikimi: 31/01/2014


Ardjan Jaku - Ne Maje Te Shtepise U Ngrit Flamuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Maje Te Shtepise U Ngrit Flamuri".
3. Video është e këngës "Ne Maje Te Shtepise U Ngrit Flamuri", por nuk këndohet nga Ardjan Jaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardjan Jaku:


Komente 0