Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Argjend Lloga - Kur Te Kthehesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Perqafim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00driten fika jam i vetem ne ket nat
lumi endrrash ma rremben
dhe ma kthen prap

porsi gjethe mbi pellemb nje lot me ra
frye era dhe ai ai u tha
porsi gjethe mbi pellemb nje lot me ra
fruy era dhe ai ai u tha

kur te kthehesh do jem shuar
aty shpirti dashuruar
kur te kthehesh do jem ber nje grush me hi nje grusht me hi
ateher je lot prej hene do derdhesh ti

kur te kthehesh do jem shuar
aty shpirti dashuruar
kur te kthehesh do jem ber nj grush me hi nje grusht me hi
ateher je lot prej hene do derdhesh ti

ndeza jarrin sa i ftoht esht ky zjarr
hapa deren se te presi me par
por si gjethi mbi pellem nje lot me ra
fruy era dhe ai u tha

kur te kthehesh do jem shuar
aty shpirti dashuruar
kur te kthehesh do jem ber nje grush me hi nje grusht me hi
ateher je lot prej hene do derdhesh ti


Ky tekst u dërgua nga Era
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet