Më mbaj mend (për 1 muaj)


Argjend Lloga - Sulqe Begu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sulqe Begu".
3. Video është e këngës "Sulqe Begu", por nuk këndohet nga Argjend Lloga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Argjend Lloga - Sulqe Begu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Prisni 1 Minut"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sulqe Begu" kënduar nga Argjend Lloga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhat Osmani - Sulqe Begu

Nje topci oj shkodres
paska dale ne ket ane
sulqe begu oj vogel
o si ylli me hane
sulqe begu oj vogel
o si ylli me hane

sulqe bego mor biro
ku je kan o ti mbrame
te goca e vezirit
o moj dashntunja nane
te goca e vezirit
o moj dashntunja nane

sulce bego mor biro
mos ma pi o rakin
pije me karar
o se te ban o zarar
pije me karar
o se te ban o zarar

dy kandila dhez n'shkoder
o njani spo ban drit
o sulqe begun e vogel
o ma kan therr o me thik
sulqe begun e vogel
o ma kan therr o me thik

Edi Furra - Sulqe Begu

I

o jasaman moj dushe
me njat bukuri
2x
me pikat ner gushe
une pa ty moj smund te rri

II

o sulqe begu i vogel
falet ne gjami
2x
me vra daja nipin
o nuk ka ba vaki

III

o bektash aga i vogel
ku ke fjetur mrom
2x
te veziri ne shkoder
moj e mjera nane

o cun o more cun
gushen si pellumb
o mos e pi rakine
se te ban zullum
mos rri me harabxhi
se bahesh baktakxhi
ej pije me karar
se ste bon zarar

Duli - Sulqe Begu

O dy topqin o në shkodër
e qna kan dal o n'ket on;
e sulqe begu i vogël si ylli me hon
e sulqe begu i vogël si djelli me hon...

O sulqe bego bre biro, e vishma qat o jelek
mashalla djali nonës, o ma mbasho me shnet
e mashalla djali nonës, o ma mbasho me shnet.

E mos e pejo duhonin as rakin e bardh....
e pije me karar o se të bon o zarar
o pije me karar...o se të bon o zarar

O sulqe bego bre biro ku mke flejtun gjeprom
e ke couca e vezirit, moj e dashmja nan
e ke couca je vezirit, o moj e dashmja nan

O sulqe bego bre biro, e pse mke marro mënej
ta kan përzijo dushmajnt qi na rin o karshej
e tkan përzijo dushmanjt o, e qi na kan o mënij

O sulqe bego bre biro...mos rri njer o n'sabaf
se couca je vezirit, n'ty ka shum o sevda
se couca je vezirit, n'ty o ka o sevda

O dy kandilat në shkodër o njani ishte fik,
e sulqe begun e vogël e kan ther o me thik
o sulqe begun e vogël e kan ther o me thik

O sulqe begun e vogël o kur e kan o harmu...
e po gjith o xhemati n'shkodër me zo kan o vajtou
gjith xhemati në shkodër me zo kan o vajtoouuee....
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet