Më mbaj mend (për 1 muaj)


Argjend Lloga - Pavaresia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/02/2017

2017-02-02T13:14:54+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pavaresia" kënduar nga Argjend Lloga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erblina Bejta - Pavaresia

Sa e bukur vallja shqipe kur kercejme ne loje
e gjithe bota e din shoten vallen ne kosove..

ta festojm ne shtetin tone me te ri ne bote e
Republiken e kosoves pavarsin e botes..

(Ref.x2)
Sot feston gjith kosova i gjith populli jone
Festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

E lun shoten e lun shoten vajza si zonjare bashk
me djalin dor per dore vallen kosovare..

Ta festojme ne shtetin tone me te ri ne bote
Republiken e kosoves pavarsin e botes

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone fesotjme dhe ne femijet ardhmerien tone..

(Ref.x2)
Sot feston gjithe kosova i gjithe populli
jone festojme dhe ne femijet ardhmerien tone..

Nexhat Osmani - Pavaresia

O tok e shtrejt kreshnike
O ame shqiperi
Me nder ta puthim token
Atdheu yne je ti
Si gjithmone me gezim
E pritem nentorin
Sot ta urojm ne ty
Njeqind vjetorin

I

E ngritur je o shqipe
E ngritur cofsh gjithmone
Zemra e cdo shqiptarit
Vetem ne ty pushon
Je simbol qendrese
E prijese ne beteja
Ti je krenarija jone
Me gjak te skenderbeut
E adem jashari
Me gjak t'herojve t'kombit
Jena shqipe mali
Brez pas brezi
Trimat n'ty jan betuar
Sikur ismajl qemajli

REF
O tok e shtrejt kreshnike
O ame shqiperi
Me nder ta puthim token
Atdheu yne je ti
Si gjithmone me gezim
E pritem nentorin
Sot ta urojm ne ty
Njeqind vjetorin

II
Kosove e ilirid
Malsi e cameri
Jo se fshehim dot
Ne dashurin per ty
Shtohemi cdo dite
Festojm me flamur
Me flamurin kuq e zi
Falmuri i shqipes
Ne bruksel e washington
Falmuri bekuar
Sa bukur po valon
Te duam o flamur
Valofsh i lire gjithmone
Ty te ndrrojm me jeten tone

REF
O tok e shtrejt kreshnike
O ame shqiperi
Me nder ta puthim token
Atdheu yne je ti
Si gjithmone me gezim
E pritem nentorin
Sot ta urojm ne ty
Njeqind vjetorin

Vllezrit Susuri - Pavaresia

Tungjatjeta vllazen urime pavaresia e madhe kjo dit fest ka shqiptaria...ref:2

Shqiptar jam me gjak,jam shqiptar me emer, Dardan jam me fis Kosovar me zemer,
bijte e shqiptaris nipat skenderbeut ushton bac ademi shqiponja pran dheut..

Sa here kralji e mbreti kur na kan sundu me zjarr e kem djeg e me gjak mbulu
e sa her evropa na ka bo dredhi po na kurr su nalem nrrug PER pavaresise

Tungjatjeta vllazen urime pavaresia e madhe kjo dit fest ka shqiptaria...ref:2

Ah moj ti nan loke bonu pak e fort mle ta puthi ballin mle ti fshi kta lot , sot mos e qaj djalin mos qani deshmor me deshir dhan jeten per nje dit si sot

Sot esht dit e madhe fest e shqiptaris o lavdi ju qoft djemve trimave t'liris,ata jan te gjall trimat kur nuk vdesin gjithmon te perjetshem zemrat tona mbesin...

Tungjatjeta vllazen urime pavaresia e madhe kjo dit fest ka shqiptaria...ref:2

H.Thaqi:
E SHPALLIM KOSOVEN SHTET TE PAVARUR DHE DEMOKRATIK...

Urime vllazen shqiptar dy tmira na paskan ardh njoni tjetrin perqafoni pavaresin uroni,mos t harrojm vllazen bujar djemve tri ju kofshim fal qe dhan jeten nball te frontit lavdi deshmorve te kombit LAVDI...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet