Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta E Arte

Erdhi vjeshta me penel ne dore
bukur natyren ta zbukuroj,
Ajo eshte si nje piktor qe gjithcka e pikturon,
Te gjitha gjerat jane ne ngjyre te arte,
si te ishte stine e zjarrte.
Ti na solle shume gjera,por kete une s’e harrova,
me ty erdhi dhe muaji Nentor
muaji kur flamuri u ngrit ne Vlore.
O stine piktore ti je si nje vajze engjellore
e mbushur me embelsi si ato frutat qe sjell ti.

- poezi nga Ariela Lamaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Më shumë nga Ariela Lamaj


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet