Armonela Gjajku Poezi
Armonela Gjajku

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


Sa Te Dua O Shqiperi (Poezi Per 28 Nentorin)

Sa Te Dua,O Shqiperi
Sa Mall Ndiej E Sa Deshire
Per Ty Gaz E Dashuri

Mu Ne Zemer Me Ka Mbire!
Se Per Mua,
Je Nje Lule Aq E Vyer

Sa Nuk Gjendet Permbi Dhe
Shpirtin Tim Per Te Ushqyer!

Perse Ne ç'vend Kemi Lere?
Ku Na Bejne Ndere?
-Ne Shqiperi.

Po Njeriu Vete.
Cile Do Ne Jete?
-Do Vend E Tij.

Ku I Duket Balta
Me E Embel Se Mjalta?
-Ne Vend Te Tij.

Ku Munt Te Gezoje
Dhe Me Nder Te Rroje?
-Ne Shqiperi

Perse Te Punoje
Dhe Te Lakemoje?
-Per Vend Te Tij.

- Poezi nga Armonela Gjajku


- U dërgua nga Armonela Gjajku -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1