Tema: Poezi Për Familjen

Vjera Eshte Dhe Nene

Jotè vjerè èshtè nèna ime
Jotèmè èshtè vjera ime
Unè se kuptoj kètè fjalè
Pse shndrohet nè shumè kuptime
Kur flet pèr tè tè vjerè
Ska mè tè ligè nè botè
Tè shkelqejnè sytè pèr tè tèmè
Eshtè pèr tè pirè nè gotè
Nèna èshtè vjerè
Vjera eshtè nènè
Qè janè tè liga
Kurè sduhet thènè
Edhe une kam vjerè
Se dua si nènè
Por qè je e lige
Kure skam pèr ti thènè

- poezi nga Arqile Sidheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1