Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia Ime

Mora penen per te shkrojtur
per nje fjale qe shume kam vojtur
kjo eshte SHQIPERIA ime
qe me riti me,krunde, e therime
Ja cfare eshte SHQIPERIA per mua
ne cdo shkronje te alfabetit
Eshte si nena qe shume dua
Ketu nen hijen e kurbetit
SHQIPERI ----- ATDHE
SHQIPERI--------BUKURI
SHQIPERI--------CICERIMA
SHQIPERI--------CILTERSI
SHQIPERI--------DASHURI
SHQIPERI--------DHEMBSHURI
SHQIPERI--------EPERJETSHME
SHQIPERI--------ENDRA
SHQIPERI--------FANTASTIKE
SHQIPERI--------GEZIME
SHQIPERI--------GJUHA
SHQIPERI--------HENA
SHQIPERI--------ILIRE
SHQIPERI--------JETE
SHQIPERI--------KOSOVE
SHQIPERI--------LUMTURI
SHQIPERI--------LLAMBE
SHQIPERI--------MALL
SHQIPERI--------NENE
SHQIPERI--------NJEREZIM
SHQIPERI-------ORIENTIM
SHQIPERI-------PERENDI
SHQIPERI------QIELL I KALTER
SHQIPERI-------RESPEKT
SHQIPERI-------RRUGE
SHQIPERI-------SINQERITET
SHQIPERI-------SHPRESE
SHQIPERI-------TOKE
SHQIPERI-------THESAR
SHQIPERI-------URIME
SHQIPERI-------VUAJTJE
SHQIPERI-------XIXELLONJA
SHQIPERI-------XHAN
SHQIPERI------YJE
SHQIPERI------ZEMER
SHQIPERI------ZHURME
KY ESHTE ALFABETI ME ISHTRENJTE ME I DASHUR DHE ME I BUKUR NE BOTE

- poezi nga Arqile Sidheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet