A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Mendimet

Mendimet...
Mendimet ecin bashke me ne ,
lundrojne ne trurin tone,
duke shpresuar se mund te vazhdojne...

Mendimet jane ato qe te drejtojn nga te ecesh,
jane ato qe te mesojne se si te veprosh ,
dhe te mesojne se si te ''jetosh''

Mendimet qendrojne tek cdo njeri ...
mendimet jane si dielli qe i dhuron natyres drite dhe pa bere asnje zhurme duke i dhuruar edhe zbukurim me driten rrezatuese te tij ....

PRA MENDIMET JANE FILLIMI I NJE UDHETIMI DREJT ''QETESISE''

- poem written by Arsela.P


- Submitted by Arsela.P -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019