A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena...

Nena nje pasuri qe se ke pasur ndonjeher
nje lumturi qe te meson te ecesh drejte menjeher
dashuri e pa shuar do te jete
per te gjithe ne...

te ka mesuar se si te ecesh
si te flasesh e si te vazhdosh jeten tende
me plot lumturi e me shume dashuri

perkrahjen me te madhe e ke prej nenes
puthja me e madhe do te jete e nenes
dhe ledhatimet nga duart e nenes te vendosin ne gjum duke shikuar enderra te lumtura pafund

- poezi nga Arsela.P


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  51

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019