A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Klasa Ime Qesharake

klasa ime me e mire ka te qeshura
e plot qudi
kur provimet nisin te fillojn
zeri jon nis te kendoje

kur 1 shok pytet ne mesim
dalja ne derrase per te eshte shume trishtim
ne prapa mesueses nisim te belbezojme
qe shokun tone shume ta ndihmojme

shume trazira e qudira djemt e klases bejne
kurre shakat e tyre nuk do ti harrojme
jemii klasa me e mire
klasa 9d gjithmone do te kete lumturi

vajza te ndryshme ne klase kam
me te bukurat ne shkolle jane
lumturi ato te te bejne
dhe kurr ne balte ato nuk te lejne

- poezi nga Arsela.P


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  123

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019