Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Art Lokaj - Mos Harro  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/02/2009

2009-02-17T15:25:59+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Harro" kënduar nga Art Lokaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Art Lokaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Noga - Mos Harro

Ka koh at sy s'e kam pa
Ka koh me ty jemi nda
Me mu n'gjyna ke hy
S'te fajsoj un
te besova si femi

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

I lash dhe shokt për ty
E pash qe s'ke kufi
Tani kudo që je
Gjeje dikë tjeter
qe si un të sheh

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

Ryva Kajtazi - Mos Harro

Krejt papritë,nisi si një lojë,
të njohë shumë mirë ,e di që s'je fajtor,
është një ndjenjë,një ndjenjë që trupin ta kaplon,
s'të lë të qetë, sa do që ti t'luftosh.

Oooo e urrej,vetën e urrej që s'mundë të t'kem,
je magji që ndodh një herë në jetë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

Ka shumë kohë, që pres në errësirë,
më mungon, çdo minutë që m'falje ti,
nëse kthehesh,sërish pranë meje ndonjë ditë,
do t'marrë fund pikllimi im për ty,

Oooo e urrej,vetën e urrej që kurrë s'ta thashë,
vetëm ty në jetë unë të kam dashtë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...
mos harro ,mos harro je Dashuria ime parë...

Liridona Spahiu - Mos Harro

mos me thuaj se do largohesh
mos me thuaj ska kuptim
jo mos thuaj se doshperohem
kur ne faqe sheh lotin tim

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

ri me mua jo mos shko
mos me thuaj me haro
pse shum vite iken shkuan
dhimjen time jo se shuaj

mos haro un isha dielli
shpirtin tone per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

mos haro un isha dielli
shpirtin per ta ndricuar
mos haro un sot jam dhembja
si val deti e trazuar

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Art Lokaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet