Arting
Arting
Arting
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Arting është grup artistësh i njohur. Në Dhjetor 1991, Arting marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Puthja e Pare" dhe mje vit me vone po ne festivalin e RTV me kengen "Enderroj".
Kane kenduar nje kenge kushtuar Miss albania ne koncertin e bere per kete eveniment per here te pare ndonjehere ne Shqiperi. Me tekst te alqi Boshnjakut dhe muzike te David Tukicit.
Grupi i pare qe ka dhene koncert LIVE ne pallatin e kongreseve, ne 23 Nentor 1991.
Grupi qe ka fituar vendin e pare ne konkursin per Beatles - cover Songs ne pallatin e kultures 1992.
Per afersisht 3 vjet Grupi ka dhene edhe koncerte live tek Pelikani/Durres, Pallati kultures (brenda dhe jashte)- Tirane, Salla e Institutit te arteve, Pallati kultures,Durres,Lac,Shkolla Skenderbeg etj.

Grupi:
Managers - Alqi Boshnjaku/Petrit Hoda
Kitar/vocal - Ardi Hoda
Kitar/vocal - Albert Bici
Bass - Anxhelin toma
keyboard/vocal - Anri moci
keyboard/vocal - Sokol gjata
Drums - Artor gjata

06/1991-06/1993

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0