Artjola Topi
Artjola Topi
Artjola Topi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Artjola Topi është këngëtare. Studion ‘Muzikologji’ në Universitetin e Arteve, por rrugëtimin drejt muzikës e ka nisur që në moshën 4-vjeçare. Në koncertet dhe festivalet për fëmijë në qytetin e Elbasanit, ajo është vlerësuar me çmime në secilin prej tyre, ndër të cilët dy vite rradhazi me çmimin e parë. Ka studiuar për 12 vite piano në shkollën artistike “Onufri”. Artjola ka qenë pjesëmarrëse në disa talent show; “X Factor”, “The Voice” dhe “Gjeniu i vogël 3”, ku u shpall edhe fituese e “Çmimit të Publikut”. Veç konkurrimeve, Artjola Topi ka qenë e ftuar në spektaklin muzikor “Musical Musiklan” dhe në “Gjeniu i vogël 7” ku në natën e dueteve, performuan së bashku me fituesen e këtij edicioni.

Në vitin 2010, Artjola Topi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 3.

Në vitin 2013, Artjola Topi merr pjesë në X Factor Albania 3.

Në vitin 2017, Artjola Topi merr pjesë në The Voice of Albania 6.

Në Shtator 2022, Artjola Topi merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Ndoshta".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0