A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Përsëri Me Vetminë

Dhe rrij vetëm e shoqëruar me vetmin,
vetëtim ku do që shkoj,
ku do që rrij,
dhe krijuesi im krijuesi i gjithësis,
përse nuk i ndalon lotët që rrjedhin shpesh,
dhe kanë arsye të qart,
kur dalin lëndojn,
njerzit e dashur të mij,
e di se shumë i lëndojn,
por jo është e kotë dhe pse faj im është un s'mundem edhe lotët ti hesht,
edhe pse dua nuk mundem dot ta bëj,
rrëfehem ,këtu në kët flet të bardh dhe e mbush me plot ngjyr të zezë,
sepse e till ndjehem e pa aftë ,
që të buzëqesh me njerzit përball.

- poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019