A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Pasqyra E Thyer

Shikohem nen hije,
s'me tregon dot hija lotet...
me dhemb shpirti shume,
s'me ndalin dhmbjen
as koha e asnje dite e Zotit.

Ne pasqyren e thyer,
shikohem tani,
me duket se jam e thyer,
me shume se ajo.

Mbetet heshtja mbretereshe,
vuajtjet e mija s'kan me fund,
do e mbyll me kte rrefren ,
s'do mendoj per asgje me shume.

Mos me ndalni mos me falni,
a jam un apo jam ajo...
do te ndaloj ndonjehere do shikohem si nje heroin,
mos me falni as lotin as zemren,
se s'do te mundem une me shume ,
do te jete nje dite e harruar ajo dite qe do largohem une !!!

- poezi nga Azbie Nexhbii


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019