A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azet

Mama ➡ Nënë

 Gjermanisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Translate A Song »

More Translations »


Mama

Wir müssen flieh'n aus der Heimat, es wird ein Fehler sein
Doch du trägst mich auf Händen, Mama, Kilometerweit
Sind halb erfror'n, nur dein Kuss hält mich warm
Wurd' mit Krisen gebor'n, was für Klunker am Arm?
Durchquerten acht Länder, weg von dem Drecksleben
Und als deine Mutter starb, Mama, du warst sechzehn
Du bist stark, auch als durch Kugeln dein Vater starb
Auch danach, als im Rollstuhl mein Vater saß
Deine Trän'n füll'n mein Meer, ich war mit schuld
Egal, wohin wir geh'n Bruderherz, Mama vermisst uns
Verzeih, dass wir husteln und mit Auto wieder wegfahr'n
Für Scheine Farbe braun wie die Augen meiner Schwester

Ich lieb' es, wie du lachst, nur dein Wille macht mich stolz
Ja, und du bist meine Macht, nicht die Millen, der Erfolg
Lass uns geh'n, du kommst auf unsre Reise mit
Tausch' Ruhm, Geld für Gesundheit für dich, Mama

Ich dank' Gott für all die Krisen
Bis zum Tod meine Familie
Frag' mich, wann warst du zufrieden? (na na na na na)
Immer wenn sie die Türen schließen (na na na na)

Du stehst als Erste auf und als Letzte bist du wach
Denn du wartest, bis ich komm', und machst Essen um Mitternacht
Kannst nicht schlafen, denn dein Sohn auf Straße und wird nicht satt
Tagelang mit der Waage, zu viel verpackt
Kurze Zeit später musste ich ballern, dann kam die Haft
Zu dem Zeitpunkt wusste Mama und Vater nicht, was ich mach'
Aber wieder warst du da unter Trän'n im Besuchstag
Keiner kennt mein Leben, außer du, Mam

Jeten e la për ty, oj nane
Jeten e la për ty, oj nane
Jeten e la për ty, vec pë ty nane
Jeten e la për ty, vec pë ty nane

Ich dank' Gott für all die Krisen (na na na na na)
Bis zum Tod meine Familie (na na na na na)
Frag' mich, wann warst du zufrieden? (na na na na na)
Immer wenn sie die Türen schließen (na na na na)

Na na na na, nein, na na na
Na na na na, nein, na na na
Na na na na, nein, na na na
Jeten e la për ty, vec për ty nane

Ich dank' Gott für all die Krisen (na na na na na)
Bis zum Tod meine Familie (na na na na na)
Frag' mich, wann warst du zufrieden? (na na na na na)
Immer wenn sie die Türen schließen (na na na na)


Nënë

Ne duhet të largohemi nga atdheu, do të jetë një gabim
Por më mban në duart tuaja, Mama, milje larg
Janë gjysmë të ngrira, vetëm puthja më mban ngrohtë
Janë lindur me krizë, çfarë clunkers në krah?
Kaluan tetë vende, larg nga jeta bastard
Dhe kur nëna juaj vdiq, mami, ishe gjashtëmbëdhjetë vjeçe
Ju jeni të fortë, ashtu si babai juaj vdiq nga plumbat
Edhe pas kësaj, kur babai im u ul në një karrige me rrota
Lotët tuaja mbushin detin tim, ishte faji im
Pa marrë parasysh se ku shkojmë, i dashur vëlla, mami na mungon
Na falni për ngutjen dhe ngasjen me makinë
Sepse faturat ngjyrë kafe si sytë e motrës sime

Më pëlqen se si qesh, vetëm vullneti yt më bën krenar
Po, dhe ti je fuqia ime, jo Millen, suksesi
Le të shkojmë, ju do të vini me ne në udhëtimin tonë
Zbuloni famë, paratë për shëndetin për ju, mami

Falënderoj Perëndinë për të gjitha krizat
Deri në vdekje familja ime
Pyete, kur ishit të kënaqur? (na na na na)
Sa herë që mbyllin dyert (na na na na)

Ti ngrihesh për herë të parë dhe zgjohesh
Sepse prisni derisa të vij dhe bëj ushqim në mesnatë
Nuk mund të fle, sepse djali yt në rrugë dhe nuk është i plotë
Për ditë me peshore, të mbushura shumë
Pak kohë më vonë, më duhej të qëlloja, më pas arriti paraburgimi
Mami dhe Babi nuk e dinin se çfarë bëja në atë kohë
Por përsëri keni qenë nën lot në ditën e vizitës
Askush nuk e di jetën time përveç teje, Mami

Jeten dhe la për ty, oj nane
Jeten dhe la për ty, oj nane
Jeten dhe la për ty, vec pë ty nane
Jeten dhe la për ty, vec pë ty nane

Falënderoj Perëndinë për të gjitha krizat (na na na na)
Deri në vdekje familja ime (na na na na)
Pyete, kur ishit të kënaqur? (na na na na)
Sa herë që mbyllin dyert (na na na na)

E pra, mirë, jo, mirë, mirë!
E pra, mirë, jo, mirë, mirë!
E pra, mirë, jo, mirë, mirë!
Jeten dhe la për ty, vec për ty nane

Falënderoj Perëndinë për të gjitha krizat (mirë, mirë, mirë)
Deri në vdekje familja ime (na na na na)
Pyete, kur ishit të kënaqur? (na na na na)
Sa herë që mbyllin dyert (na na na na)

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019