A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Azet
  • Origin:
  • Podujevë 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 26
  • Birthday:
  • 6 March 1993
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  694
Music genres: Hip-Hop

Azet is a popular singer. Granit Musa ose ndryshe siç njihet me nofkën Azet, largohet nga Kosova drejt Gjermanisë në moshën 4 vjecare. Fillimisht Azet formoi grupin "Crew Ghetto Stars", bashkë me shokun e tij Ali (Nash), të cilin e kishte shok që në shkollën fillore.

Në vitin 2010 ata formuan grupin KMN. Pjesë e grupit u bënë dhe dy rreperat e tjerë Ghasan (Zuna) dhe Yassine (Miami Yacine). Në kohë shumë te shkurtër ata u bënë shumë të njohur dhe të dashur për publikun. Një pjesë të suksesit ata e kanë edhe përmes këngës së Miami Yacine "Kokaina", e cila ka arritur deri në 150 milion klikime.

Më datë 7 Shkurt 2016, Azet publikon videoklipin "Koka". Edhe pse Azet është rritur jasht vendlindjes së tij ai kurr nuk e mohon që eshte shqiptar dhe që e do shumë Shqipërine dhe Kosovën, prandaj videoklipi i kësaj kënge është xhiruar në Kosovë.

Më datë 14 Mars 2016, Azet publikon videoklipin "Ja Ja".

Më datë 1 Qershor 2016, Azet publikon videoklipin "Kopf Schrott".

Më datë 7 Korrik 2016, Azet publikon videoklipin "Fast Life".

Më datë 23 Dhjetor 2016, Azet publikon videoklipin "Patte Fliest", deri tani është kënga më e pëlqyer nga fansat.

Më datë 8 Dhjetor 2017, Azet publikon videoklipin "Gjynah".

Më datë 9 Janar 2018, Azet publikon videoklipin "9 Milly".

Më datë 9 Shkurt 2018, Azet publikon videoklipin "Ketten Cartier". Për orkestrimin u kujdes Dj A-Boom.

Më datë 16 Mars 2018, Azet publikon videoklipin "Kriminell", në bashkëpunim me Zuna & Noizy.

Më datë 30 Mars 2018, Azet publikon albumin "Fast Life".

Më datë 26 Prill 2018, Azet publikon videoklipin "Überlebt".

Më datë 22 Qershor 2018, Xatar publikon videoklipin "Balla", në bashkëpunim me Azet.

Më datë 30 Qershor 2018, Azet publikon videoklipin "Kmn Member", ne bashkëpunim me KMN GANG (Zuna, Nash, Miami Yacine).

Më datë 7 gusht 2018, Azet publikon këngën "Nike Pullover", e cila për momentin nuk ka videoklip, por versioni audio ka më shumë se 13 milion klikime në Youtube.

Më datë 22 Nëntor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Skam Koh".

Më datë 20 Dhjetor 2018, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Lelele".

Më datë 17 Janar 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Wenn Die Sonne Untergeht".

Më datë 7 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Hallo Hallo".

Më datë 21 Shkurt 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Fragen".

Më datë 7 Mars 2019, Azet & Zuna publikojnë videoklipin "Kamehameha".

Në vitin 2019, Azet & Zuna publikojnë albumin "Super Plus".

Më datë 25 Korrik 2019, Azet publikon videoklipin "Money Money".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019