Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Baggeri - Tetova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tetova".
3. Video është e këngës "Tetova", por nuk këndohet nga Baggeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Baggeri - Tetova  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/01/2010

2010-01-11T22:42:35+00:00KU I BONA 13 VJET DOSTI NE TETOV
JO NUK KA ASNI QYTET VALLA SI NTETOV
JO NUK KRAHASOHET VLLA VETEM KJO TETOV, EN ME KEN N'HOLLYWOOD SKA SI NTETOV..

-I-
kat shkojsh e xhi me pa si ntetov ska o vlla, qe qatje un ku u linda per qatje malli mka rra, ku ki shoqe e shoqni per me dal me bo sevda, ku a krejs pjumi par pi n'TETOV ne Kala/
ni qytet ma i vjeter n'ket shtet Maqedoni, Kumanov Shkup Tetov kije dosti sham tregti, nese esht puna per Drog ina be si n'Colombi, 80'% shqiptari kije shqipe kuq e zi/
kina fushen e pollogut ku po mirna me bujqsi, ina dosti mafiasha patriota per liri, ni qytet me 2 parti PDSH e BDI, ni qytet me 9 komuna kina UCK ushtri/ hajde dost kapem per dore, a e sheh dosti kot pjes veriperendimore, ku un shkova shkoll fillore, ku luftaum me maqedon per me pas gjithmon fitore, ku deshmort more dost po i sheh si permendore/

-II-
ku u lind alfabeti ne qytetin Tetov
pistoleten per her t'par ku un dost e bena prov, pom kujtohet sham majr ato uth xhi i kum shkel, sham knaqsi esht dosti jem neper Qender kur po del/
don tregti me Tetovar hajde dil puco npazar, kur esht puna me festau ina teper agallar, kina kodra e ledina neper bjeshk t'malit Sharr, kur po folet per Islam ina sham ene Fetar/ ose vejn puna per femen kjo tetova esht me emen, derdhid xhaki neper gjuj nese kot qytet e nemen, shy kat shkojsh e ku me shku kot Tetoven e permenen, njeni gjutet per me dal e aj qetri n'pun garenden/
e rini terma teposh nasht tmejra ose tkqija, ktau xhit nauk dosti po shohesh, po apet hajt shnosh se kat shkojsh more vlla nuk ka si vendi jot, une dosti u largova e shtai po qaj me Lot/

-III-
ka po shkoj o dosti jem ni kujtim nuk harohet, kur Tetova me kujtohet mu atje prap mshkohet, se dashneja s'kufizohet ene pse un jam largau, ku Gjergj Kastrioti n'ato Fusha ka luftau/
kapercajn muj e vjet si Tetova ska vertet, ku po del paj Makijato e nuk ka ma lezet, po i sheh kejt studentet xhi po shkojn Fakultet,
kam dashni pa kufi kur permendet ki Qytet/ ene pse shkoj 1 her n'vjet, une dost e kam ni vend, kur du vdes ku me hi, veq ni qejf ma i madh esht kur vejn kto Gurbetci, udhes per Maqedoni, qather kur 100% mlidhna kejt Tetovarli/
kur qyteti po lulzon si me i pas duret e arta, e qojm jeten kejt Ghetto ku s'jan t'drejtat t'barabarta, kur po mlidhen grumëll Katunarka - Qytetarka, e n'ket Tetoven tem jo nuk ka me TETOVARKA/

ref:

KU I BONA 13 VJET DOSTI NE TETOV
JO NUK KA ASNI QYTET VALLA SI NTETOV /
JO NUK KRAHASOHET VLLA VETEM KJO TETOV, EN ME KEN N'HOLLYWOOD SKA SI NTETOV..


Ky tekst u dërgua nga Njeri Tetoves
Më Shumë Këngë Nga Baggeri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet