Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bardhi - Do Te Doja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  44

Do te doja qe sonte flokt e tua
te shtrihen mbi jastekun tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nen dritën e qiririt tim

Alo alo a po m’nin
Ktu o Bardhi jot
E luta zotin me mu kthy
Se ktu o veni jot
Ky o shtrati jot
E kerkush s’ta merr ty dot
A thu pse mu kujtove bash sot

Thojn e martja o e zeze
Po per mu koka krejt shpresë
Hala po t’pres
me m’kersit en adresë

Per ty zemra m’bo protest
Kujtimet em kan ra n'kresë
A t’kujtohet moto me ty
deri n’vdekje besa bese

Do te doja
Du me t’rujt ty po
Jo mos na hup mo kohe
E di nostalgjia t’sjell kujtime
Vec imagjino

Moj aureolë
Qikjo u kon kanga jon
Se un gjith dal jasht kontrolle
Kur ty nuk t'kom en kontroll

Dhe do te doja se çka do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te aventurave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri
2x

Parameno vec sonte vetun un e ti
kryt e m’bshtetun un te ti
qiriu ndezun bardh e zi

hajde dekum un e ti
i hekum perdet e krenarise, moj marigone qe
m’ke qendis shpirtin lumturi je ti

i thom vetes qu prej ksaj imagjinate du me dal
smuj me ateru n’pisten e dashnis, krejt mjegull, val val
e nese t’shoh po du me ti thon vec 2 fjale
do te doja, ty tu t’desht kurre mos mu nal

pasha fletoren, lapsin letren edhe doren
ta kom kushtu minutin e oren
se ke kuptu metaforen

Moj aureolë
Qikjo u kon kanga jon
Se un gjith dal jasht kontrolle
Kur ty nuk t'kom en kontroll

Dhe do te doja se çka
do doja
te bej sonte me ty
qe ne rrugen e gjate te aventurave tua
une te jem i pari njeri
qe ne rrugen e gjate te avanturave tua
une te jem i pari njeri
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Remake: Naser Berisha - Do Të Doja
Bardhi Idrizi
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/02/2021
Muzika: Bardhi Idrizi
Teksti: Bardhi Idrizi
Produksioni: Çelik Lipa
Executive Producer: Jetmir Agaj
Master: Nome EntBardhi - Do Te Doja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Doja".
3. Video është e këngës "Do Te Doja", por nuk këndohet nga Bardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (5)

23
15
16
20
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Bardhi Idrizi:


Komente 0